ילדי הדור החדש

Posted by on נוב 20, 2014 in ילדי הדור החדש, תקשורים | 0 comments

ילדי הדור החדש

24-04-2005

מי הם הילדים הללו הנולדים לעידן חדש זה הקרב ובא? איך אנו נקבל אותם? כיצד המערכות אשר בנינו לאורך השנים מוכנים לקראתם? מהם ילדי הקריסטל וכיצד הם כאן בשבילנו? אלו הם חלק מהשאלות אשר נענה עליהם בתקשור זה.

אכן המין האנושי כבר עשרות שנים פיתח לעצמו מערכת מפוארת ועצומה של חינוך ילדינו. מערכת החינוך מושתת על ערכים ונורמות אשר נבנו במהלך עשרות שנים ומתבססות על ידע רב אשר נצבר במהלך שנים אלו. אולם בשנים האחרונות החלו להגיע לממסדי החינוך ילדים קצת שונים מהמקובל. ילדים אשר החופש חשוב להם וחירותם העצמית היא דרך חיים. ילדים אלו אינם מוצאים עצמם בתוך הממסדים הללו אשר יצרנו לנו ופעלו בצורה נהדרת עד עכשיו. הילדים החדשים דורשים יחס אחר, דרך לימודית שונה, כבוד הדדי, ביטוי עצמי ייחודי לכל אחד על פי יכולתיו והפוטנציאל איתו הגיע לעולם.

האם המערכת מוכנה לקרתם? לצערנו קשה לנו מאד לקבל את השינוי המתחולל בקרבנו, ואנו מעדיפים לא לראות את המהפך, אלא מנסים בכל כוחנו להישאר עם המוכר והידוע, תוך כיפוף הילדים הרכים הללו למסגרת הנוקשה. אנו מנסים להתאים אותם למוסכמות ולדרכי העבר, תוך התעלמות מוחלטת מצורכיהם האמיתיים – חופש ביטוי ואהבה. צורת התאמה זו אותה אנו כופים על נשמות רכות אלו, רק תחמיר עם התוצאות ככל שהשנים יעברו. כבר היום אנו רואים את רמת האלימות הגוברת בקרב הילדים, וכמויות הבלתי סבירות של קשיי למידה הצצים בכל מקום. אילו הם תגובות הלוואי של דרכינו, להתאים ילדים אלו בכוח למסגרת אשר אינה תואמת את צרכיהם.

מה ניתן לעשות אם כן, כיצד אנו יכולים להתאים את מתקני החינוך שלנו ל”דור החדש” הזה? זוהי אכן בעיה קשה ותידרש לה פעולה עיקשת ויסודית אשר תגרום לשינוי בכל דרכי הלימוד הידועות כיום. שיטות הלימוד החדשות, או היינו קוראים להם צורות הלימוד בעידן החדש, יהיו מושתתות על הקשבה לצרכי הילדים כבר מגיל הגן. כל ילד הינו בעל צרכים ייחודיים משלו. כל אחד הגיע לעולם שלנו למטרה שונה. ולכל אחד מהם יכולות ברמות שונות, אנו חייבים להתייחס לנקודות חשובות אלו כבסיס לכל צורת לימוד עתידית.

הילדים החדשים הינם חכמים בצורה בלתי רגילה. כל אחד בתחומו, ועלינו לעזור לכל אחד מהם לזהות את התכונה הייחודית שבו ולתת לו את הכלים המתאימים לרמתו בכדי לפתח יכולות אלו ולמצות את הפוטנציאל עימו הגיע לעולם, בכדי להגשים את ייעודו הסופי. אנו צריכים להתייחס לילדים הללו בכבוד הראוי להם !!! לא להסתכל עליהם מלמעלה, אלא ללמוד מהם, כי אכן ידע רב נטוע בהם והם פה לעזור לכולנו, בתקופה זו של חילופי העדנים. הם המפתח שלנו להתקדמות רוחנית והם אלו, שיהיו המורים הרוחניים שלנו ויעזרו לנו בהתפתחותינו.

עלינו המבוגרים, לתת להם את התנאים האופטימאליים למיצוי הפוטנציאליים שלהם. חופש ביטוי, חופש פעולה, כבוד הדדי, הקשבה, סבלנות וסובלנות, כל אלו הינם רק חלק מהכלים אשר עלינו להשתמש בהם בכדי לעזור לילדים אלו להתפתח ולהתקדם על פי צווי נשמתם. סביבה תומכת ואוהבת המקדמת את ייחודיותו של כל ילד, המגלה ומתייחסת לכל ילד כמיוחד ובעל צרכים מיוחדים משלו. כל ילד יכול לתרום לידע ולהבנה של הכלל, לכל אחד תפקיד במערך הכולל, וכולם לומדים מכולם. הגננת/המורה הינם שם בכדי לכוון ולעזור ולא בכדי להשמיע את דעתה ולכפות אותה על הכלל. הם שם בכדי להדריך את הרוצים בכך, בכדי לסייע למתקשים הרוצים בכך – ללא כפייה, ללא שכר ועונש, ללא משמעת.

הילדים אשר יימצאו במסגרות פתוחות אלו יהיו מותאמים לצורת לימוד זו. החוסר בגבולות רק יעצים את נשמתם ויאפשר להם להגיע לגבולות יכולתם, תוך מימוש הפוטנציאלי הטמון בכל אחד מהם. כל אחד על פי רמתו והידע אשר עימו הגיע. החוקים והמשמעת והמסגרות אשר בנינו עד היום, אכן התאימו לתקופת העידן ההולך ונעלם בו אכן היינו צריכים לסגור עצמנו במסגרות ותבניות קבועות מראש. העידן הקרב ובא הינו עידן המעודד חשיבה עצמית ופיתוח יכולות אישיות תוך שילובם בכלל. הילדים ילמדו לפתח את עצמם תוך שיתוף פעולה על היתר וקבלת הבנות ומידע משאר הילדים, כל אחד על פי תחומו ורשימת הנשמה אשר אותה הגיע לחוות.

בפנינו המבוגרים ניצב אתגר עצום ונעלה אך גם קשה ומסובך – התאמת המערכות ל”דור החדש”, שאם לא כן נעשה, המצב שלנו רק ילך ויחמיר ומצב ילדינו ידרדר. אנו חייבים למצוא את הדרכים להתאים את המערכת הנוקשה והסגורה לשינויים המתחוללים ולהאיר את עיניהם של אנשי המקצוע בתחום לשינוי המתחולל, לדרבן ולדחוף לשינוי.

כיצד עלינו לפעול? עלינו להתחיל בקטן, כל אחד במסגרת הפרטית שלו, לנסות ולהעביר את הידע הלאה, ולאט לאט להגדיל את המעגלים ולגרום למהפכה. על כל ההורים להיות מודעים ליכולות ילדיהם. לפחות במסגרת מחוץ למוסדות, בשלב ראשון, על הילדים לקבל מענה לצורכיהם בבית. זהו אתגר לא קטן העומד בפני ההורים של ילדי “הדור החדש”. ההורים אשר גדלו על ערכים אלו וינקו תורות אלו במהלך עשרות שנים, לא יהיה להם קל לקבל דברים אלו. אולם הם רואים את השינויים בילדים, אלו לא אותם ילדים כפי שהם היו. אם כל הורה יסתכל בעיני ילדיו לעומק, כל אחד מהם יוכל לראות את ההשתוקקות לחופש, לאהבה, לפריצת הגבולות ולמציאת הדרך הנכונה עבורם להתבטא. הם הרבה יותר חכמים ממה שהיינו, הם יודעים הרבה יותר דברים, יש להם חוכמת חיים עתיקה והם צריכים יחס בהתאם. המהפך יחל ביחס ההורים לילדים בבית!!!

ברגע שנצליח להוציא את הבשורה להורים, הדרך לגננות/מורים תהיה קצרה יותר. הדרישה תהיה גורפת ונחרצת אשר לא יוכלו להתעלם ממנה. כבר היום אנו מתחילים להרגיש בשינוי, חוגי רייקי, יוגה ושיאצו לילדים הינם רק ההתחלה. זוהי הדרך החדשה אשר אנו מתחילים לצעוד בה. ככל שהורים רבים יותר יגיעו להבנות אלו ויקדמו עצמם יותר בדרך להבנה עמוקה יותר של המתחולל סביבם, כך התקשורת עם ילדיהם תלך ותגבר והם יגיעו להבנה כיצד עליהם לנהוג בילדיהם.

אנו עלומות האור באשר הינן, צריכים לבצע שליחות מבורכת זו, בכל מקום אשר ניתן. תפקידנו להפיץ מידעיים אלו לכמה שיותר נשמות, בכדי שהשינוי יחל לפעום בקרבנו. אל לנו לחשוש מתגובות הסביבה. כולם מרגישים זאת בתוכם, למרות שחלקם עדיין מתכחש לנושא, עמוק בפנים כולנו חשים את השינוי המתחולל. אל לנו לעמוד מהצד ולחכות שאחרים יבצעו עבודתנו, אנו צריכים לפעול בכל המישורים, כל אחד בדרכו שלו אשר נקבעה מראש על ידיו לפעול לקידום הנושא. יחד כאור אחד גדול, אנו נצליח להתגבר על מכשול עצום זה ונסלול את דרכינו ודרך ילדינו לעידן הבא בצורה הקלה ביותר.

הבה נתאחד כולנו למטרת על חשובה זו, לקידום הצביר אשר לנו, לקראת העידן החדש….

מוזמנים למדיטציה קריסטלית לילדים התואמת את הילדים החדשים ונותנת כלי לרוגע ושלווה.

תגובות

תגובות

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *